I-tec závorování

zvorovn.jpgI-tec závorování znemožňuje vypáčení okna. Tento patent nemá mezi okny konkurenci a je již integrován do plastových resp. plasthliníkových oken KF 500. Integrované klapky se při závorování vysunou na všech stranách do vnitřku rámu, a zajistí tak maximální bezpečnost před vloupáním.

Výhody pro Vás:

  • bezpečnostní třída RC2 již ve standardu
  • zavírací kusy jsou téměř kompletně integrovány v rámu, což usnadňuje čištění oken
  • úzká pohledová výška plastových a plasthliníkových oken  KF 500 umožňuje větší prosvětlení

V roce 2012 přišel Internorm s inovací, která ihned začala sbírat ocenění na odborných veletrzích a výstavách. Společně se společností Winkhaus vyvinul zcela nový systém závorování plastových oken, kdy jsou téměř všechny díly kování ukryty uvnitř profilu křídla. Tento systém dostal název I-tec závorování.

Oproti běžnému kování se křídlo vybavené I-tec závorováním zajistí přitažením klapek křídla k rámu okna. Tím se výrazně snižuje opotřebení dílů kování. Při otevřeném křídle jsou klapky uzavřeny, takže do kování nevnikají žádné nečistoty. I toto přispívá k prodloužení životnosti kování. Prach a další nečistoty v kování působí abrazivně, u I-tec závorování je tento negativní jev výrazně omezený. Při otevřeném okně je pak rám téměř bez dílů kování, což usnadňuje jeho čištění. Také bezpečnost je oproti standardnímu kování vyšší. Už ve standardu dosahuje bezpečnostní třídy RC2.

Okno KF500 vybavené I-tec závorováním (zatím jako jediné na trhu) získalo také mezioborovou cenu +X Award pro nejlepší inovaci roku 2012.