I-tec izolace

izolace.pngIzolace I-tec Insulation se v podobě granulátu pod tlakem vtlačuje do vnitřku rámu plasthliníkových oken KF 410 a KV 440.

Výhody pro Vás:

  • dokonalé vyplnění dutých komor díky granulátu
  • lepší tepelná ochrana

Pokud je zateplení plastových profilů tvořeno tvarovanou tyčí pěnové výplně, která se zasouvá do komory plastového profilu, nutně dochází k tomu, že rohy rámů nejsou zateplené. Od konce roku 2014 Internorm tuto nevýhodu odstranil novou metodou vypěňování rámů.

Na podzim roku 2014 byly na jedné výrobní lince vyrobeny první kusy s nafoukávanou izolací. Po úspěšných testech byla tato metoda nasazena i na ostatní výrobní linky a od té doby jsou všechny profily plastových oken Internorm KF410 a KV440 vyplněny I-tec izolací.

Izolační materiál (zcela bez HCFC, HFC a CFC) je nafoukáváný malým otvorem pod tlakem do již svařeného rámu. Otvor se následně utěsní butylovou nalepovací páskou. Co se týče materiálu samotného, je shodný jako dříve používané lisované profily. Narozdíl od profilů je ale ve formě malých kuliček. Nafoukáním granulátu do hotového rámu dochází k podstatně lepšímu vyplnění izolační komory a navíc jsou vyplněny i rohy rámu, což u běžného postupu není technologicky možné. Tím se hodnota tepelné prostupnosti rámu Uf posouvá z dřívějších 0,96 na 0,92 W/Km2.